поділ київ

Побачити Поділ

Контрактова площа

Контрактова площа, композиційний центр Подолу, є дивовижним містом. Найстаріша площа Київської області, датована 1798 р., отримала назву від функції, яку вона грала: це місце, де розміщувались російські ярмарки. Площа також служила центром міста, оскільки Верхнє місто було спустошено після вторгнень татаро-монголів. Контрактова площа оточена прекрасними будівлями, кожен з яких говорить іншу історію.

Контрактова площа поділ київ

Фонтан Самсона

На Контрактовій площі знаходиться фонтан Самсона, спроектований українським архітектором Григоровичем-Барським у 1749 році в типовому стилі українського бароко. В епоху більшовиків фонтан був зруйнований, але його було відновлено в 1981 році. Сьогодні у фонтані розташована кругова ротонда з куполом, прикрашена сонячним годинником П’єра Брульона. Купол наповнений копією оригінальної мідної статуї святого Андрія. Всередині фонтану стоїть дерев’яна скульптура Самсона, одного з останніх суддів стародавніх ізраїльтян, згаданих в Біблії. Самсон мав дивовижну силу, яка таїлася в його волосся. Герой знаменитий своїми подвигами, одним з яких була сутичка з розлюченим левом. Композиція показує кульмінацію: Самсон розриває левову пащу, а з неї б’є струмінь води. Фонтан був об’єктом незліченних легенд, в одній з яких говориться, що той, хто вип’є воду «Самсона», залишиться в Києві назавжди.

Фонтан Самсона поділ київ

Києво-Могилянська академія

У старому районі Києва розташований Національний університет «Києво-Могилянська академія», заснований в 1632 році. Він був центром православної освіти слов’янських народів. Кожна будівля, розташована на території академії, має свою довгу та захопливу історію. Усі корпуси створюють ансамбль, яким пишається не лише Поділ, але й увесь Київ. Академія є класичним університетом, який продукує, зберігає та поширює знання в гуманітарних, соціальних, природних та технічних науках, активно впливаючи на майбутнє України та її суспільства.

Києво-Могилянська академія поділ київ

Флорівський монастир

Поділ має багато пам’яток, серед яких функціонує Флорівський монастир, також відомий як Вознесенський монастир, побудований у 15 столітті та відновлений чотири століття тому. Як комплекс церков, монастир вирізняється своєю архітектурою, але більш того, це місця відступу, медитації та культу. Настійно рекомендується відвідати одну зі служб, оскільки ви повернетесь у часі до 18-го століття. На жаль, у монастирі не можна робити ніяких знімків.

Флорівський монастир поділ київ

Національний музей «Чорнобиль»

Маленький і скромний музей, але з важливим і емоційним посланням — це, безумовно, місце, яке треба побачити. Вистачить 1,5 години, щоб обійти усі експонати, пов’язані з найбільш руйнівною ядерною аварією, яка коли-небудь відбулася. Виставка є великою, інформативною та справді добре сформованою. Ви побачите фотографії повсякденного життя, відеоролики, що зображають катастрофу, саму евакуацію, а також документальний фільм, що розповідає власне історію Чорнобильської катастрофи. Всі інформаційні щити українською мовою, але аудіодовідники доступні кількома мовами, тому обов’язково запитайте про це на початку екскурсії.

Національний музей «Чорнобиль» поділ київ

Церква Св. Андрія

Розташована на вершині Андріївського узвозу, однієї з найвідоміших вулиць Києва. Церква, побудована в барвистому стилі бароко, є однією із найпопулярніших пам’яток міста. Вона збудована за проектом італійського архітектора Бартоломео Растреллі у 1754 році на прохання російської імператриці Єлизавети. Архітектура цієї будівлі захоплює дух: яскравий синьо-білий фасад із зеленими турелями в російському стилі.

Церква Св. Андрія поділ київ

Будинок Петра I

Відомий як Київський благодійний музей. Є другим постійним експонатом, після Музею магдебурзького права, який розповідає історію міського життя Києва. Побудований приблизно у 17 столітті як будинок міського голови Яна Биковича, пізніше він був розширений та перебудований, щоб служити закладом для багатіїв з психічними розладами. А ще через кілька років будівля стала парафіяльною школою та дитячим притулком.

Будинок Петра I поділ київ

Торговий двір

Цей дворик задуманий ще в 19 столітті, щоб задовольнити споживчі потреби міста. Він містив 50 магазинів з різноманітними товарами та продуктами з усього світу. Сьогодні торговельний комплекс входить до Історико-архітектурного заповідника старовинного Києва.

Торговий двір поділ київ

Київський міський академічний театр опери та балету для дітей та юнацтва

Історія театру сягає червня 1982 року, коли був підписаний указ тодішньої частини Ради Міністрів Української РСР. Працюючи під назвою Київського державного музичного театру для дітей до 1998 року, закладом керував досвідчений театральний організатор Іван Дорошенко. Він обрав керівництво та творчий колектив для відкриття театру. Міжнародний престиж театру з року в рік зростає, і сьогодні в його репертуарі близько 50 вистав для глядачів різного віку: опер, балет, мюзикли, симфонії та вокальні твори.

Київський міський академічний театр опери та балету для дітей та юнацтва киев

About the author

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *